Makina ve Enerji A.Ş., 2000 yılında Hitit İmparatorluğu'nun başkenti Hattuşa topraklarındaki Çorum ilinde kurulmuştur.

 

Faaliyetlerini patentli markası Makenas© adı altında yürüten firmamız, dinamik, genç ve gelişen bir şirket olarak anahtar teslimi un ve yem fabrikalarının tasarım, üretim ve kurulumunu yapmaktadır.


Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, Avusturya, Bulgaristan, Romanya, Azerbaycan, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Bangladeş, Hindistan, Vietnam, Mısır, Lübnan, İsrail, Cezayir, Etiyopya, Kenya gibi tüm dünyada 20'den fazla ülkeye birçok tesis kuran ve makina ihracatı yapan Makenas, zamanında teslimat, kalite ve fiyat prensipleriyle haklı olarak müşterilerinin güvenini kazanmıştır.

 

ISO 9001:2000 kalite sistemine ve CE belgelerine sahip olan bir şirket olarak; standart uygulamalarını ve müşteri memnuniyetini düzenli bir şekilde muhafaza etmektedir.


Misyon ve Vizyon


HEDEF ODAKLI, DİNAMİK, BAŞARMA ARZUSU YÜKSEK, DENEYİMLİ, RUHU GENÇ, DEĞİŞEN, DÖNÜŞEN VE GELİŞEN BİR ORGANİZASYON OLARAK TARIMIN GELECEĞİNE YÖN VERİYORUZ.


Ekilebilir tarım alanlarının giderek azaldığı dünyamızda gıda üretiminin her geçen yıl daha da kalabalıklaşan dünya nüfusuna paralel olarak arttırılmasına yönelik; tarımda makineleşme ve otomasyonun liderliğini üstlenerek insan ırkının temel beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi hedefliyoruz.


Problem çözen makineler ile kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik en iyi çözümleri sunar, tarımda ezber bozan çözüm yolları ile Türkiye ve dünyada ses getirerek oyunun kurallarını değiştirir, genlerimizdeki öngörülemez yenilikçiliğimizle potansiyel ihtiyaçları fark edip yarının makinelerini tasarlarız.