Paylaş:
29 Kasım 2023
Paylaş:

Alapala Holding'in önde gelen şirketlerinden AB Industries, yeni bir döneme giriş yapıyor. Son atama ile birlikte, Grup şirketlerinden DEPART'ın deneyimli Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu, AB Industries'in Genel Müdürlük pozisyonuna getirildi. Bu atama ile Tiryakioğlu, her iki şirkette de eş zamanlı olarak genel müdürlük görevlerini yürütecek.

 

Tiryakioğlu, 1996 yılından bu yana farklı sektörlerde üst düzey yöneticilik yaparak dikkat çeken başarılı projelere imza atmış bir isim olarak biliniyor. Özellikle, 2016 yılından itibaren DEPART Genel Müdürlüğü görevini üstlenmesiyle şirketin başarısına önemli katkılarda bulundu.

 

AB Industries'in yeni Genel Müdürü olarak atanmasıyla, Tiryakioğlu'nun deneyimleri ve liderlik vasıfları, değirmencilik sektöründe şirketin yeni açılımlar getirmesi bekleniyor. Sektöre ve şirketlere olan hakimiyetiyle, Alapala Holding'in çatısı altındaki şirketlerin büyüme ve gelişmesine önemli katkılar sağlaması öngörülüyor.

 

Bu çifte görevlendirme, şirketlerin stratejik yönetimini güçlendirmeyi ve farklı sektörler arasında sinerji oluşturarak daha geniş bir bakış açısıyla iş yapma kapasitelerini artırmayı amaçlıyor. Tiryakioğlu'nun her iki şirketteki görevlerini eş zamanlı olarak yürütecek olması, liderlik ve yönetim becerilerinin yanı sıra zaman yönetimi ve stratejik planlama konusundaki yetkinliklerini de ortaya koyması açısından önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.

 

Alapala Holding, yeni atama ile birlikte şirketlerin büyüme hedeflerini destekleyecek ve sektörler arası iş birliğini güçlendirecek stratejik adımlarını sürdürmeyi hedefliyor. Tiryakioğlu'nun liderliğindeki bu dönemde, şirketlerin daha da güçlenerek başarılı bir performans sergilemesi bekleniyor.