Paylaş:
11 Aralık 2021
Paylaş:

Değirmen vals toplarında dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Yenar, vals sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübe ve güçlerini birleştirerek üretime başladığı 2013 yılından bu yana toplam 100 adet CNC Dişleme ve Taşlama makinesi üretmiştir. Yenar'ın CNC makineleri, son teknoloji makinelerle donatılmış, en üst düzey kalite kontrol ekipmanlara sahip yeni tesisinde üretilmektedir.

 

Yenar'ın ürettiği makinelerin başlıca özellikleri arasında, Vals topunun diyagram şemasına göre istenilen profilde öğütülmesi ve ilave monteli vinç seçeneği, yerel dil desteği ve uzaktan erişim sistemleri yer almaktadır. Bu model sayesinde Yenar, Ø350 mm ve 1.500 mm uzunluğa kadar olan ruloları flüt ve öğütme imkânı sunmaktadır.

 

2021 yılında Yenar 25 adet vals değirmen topu dişleme ve taşlama makinesi üretmiştir.

 

Üretimine ara vermeden devam eden Yenar, 2021 yılında 25 adet diş açma ve taşlama makinesi ve 22 adet liso toplar için vals kumlama makinesi üretmiştir. Yenar'ın sunduğu kombine dişleme ve taşlama makineleri veya sadece dişleme makinesi, sadece taşlama makinesi olmak üzere üç çeşitte makine bulunmaktadır. Boyut aralığı; Un öğütme valsleri, yem öğütme ve yağ öğütme valsleri için 350x1500 mm, 450x2100 mm ve 600x2100 mmdir.  Makineler, yenilikçiliğe vurgu yapılarak, piyasadaki mevcut makinelerden tamamen farklı ve verimli çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yenar'ın değirmen vals topu üreticisi olması ve son kullanıcının en ergonomik ve esnek makinaları üretmesi sayesinde 13 adet dişleme makinası kendi tesislerinde çalışmaktadır. Müşteriler tarafından en basit şekilde kullanılabilen ve gelişmiş bir tasarım harikası olan Yenar CNC dişleme ve taşlama makineleri, kırıcı veya kumlanmış silindirlerin servisinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Yenar kombine dişleme ve taşlama makinesi taşlama çeşitleri için silindirik, bombeli veya pahlı olmak üzere üç seçenek sunar. Diş açma işlemi için sadece diyagramınızın detayları ekrana girmeniz yeterlidir, ardından kendisinin yapmış olduğu yazılım kesme derinliğini otomatik olarak hesaplar. Ayrıca makinada uzaktan sorun çözmek için makinede mevcut uzaktan yardım bağlantısı desteği vardır. 

 

Yenar Kumlama makinesi ile ilgili olarak pürüzsüz liso toplarında yüzeylerinizde istenilen pürüzlülüğe ulaşmanızı sağlar. PLC kontrollü makine, kum geri dönüşüm sistemine ve filtreli vakum emişine sahiptir, böylece tozsuz bir ortam sağlar.

 

2021 yılı için hedeflenen 45 farklı tip makine sayısına 2020 yılı sonunda ulaşıldı. Üretilen makinelerin %100'ü ihraç edildi. YF/YFG 35150, 45210, 60210 model makineler, yeni fabrikada üretilen tek dişleme, taşlama veya kombine dişleme ve taşlama seçenekleri ile dünya çapında 30'dan fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

 

Yenar, yüksek maliyetli yatırımlar yaparak teknik altyapısını sürekli geliştirmekte ve piyasanın ihtiyaç duyduğu en donanımlı makineleri üretmektedir. Makine üretimi ile büyük bir ivme kazanan Yenar, yatırımlarını ve büyümesini kendi kaynakları ile karşılayarak yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki konumunu güçlendirmiştir.

 

Yenar yönetimi, '26 yıldır vals değirmen topu imalatımızın içinde olduğumuz için 2022 yılında da yatırımlarımıza, üretim ve ihracatlarımıza devam edeceğiz diye konuştu. Sadece üretimlerimizle değil, satış sonrasında da müşterilerimize hizmet veriyoruz. Tesisimiz, yapılan yatırımlarla kombine dişleme ve taşlama makinelerinin dünyadaki tek üretim tesisidir. Bu kadar kısa sürede 100 adet makine satışı yapmak müşterilerimizin ürünlerimize olan güvenini göstermektedir. ABD, Japonya, Endonezya başta olmak üzere Amerika ve Asya kıtalarında 30'dan fazla ülkede değirmenciler silindirlerini kolaylıkla yeniden dişleyebilir, taşlayabilir veya kumlama işlemlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca Kilometre taşımız olan 100. makinemizde emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz' dedi.

 

Yenar, her zaman yeni cihazlar ve geliştirmeler ekleyerek sektörün kalitesini ve tutarlılığını artırmaya çalışmaktadır. Bizleri tüm bu iyileştirmeleri yapmaya zorlayan ve Yenar'ı bir adım önde olmaya zorlayan rakiplerimize minnettarız. Tüm bu makinelerin üretimi sektörün ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Aynı RollCare Profil Ölçüm cihazında olduğu gibi, silindirlerin üzerine açmış olduğumuz dişlerin profilini kontrol etmek istedik ve Ar-Ge merkezimiz yeni lazer profil ölçüm cihazını geliştirdi. rollCare Profil Ölçüm Cihazı, lazer teknolojisi kullanılarak tasarlanmış, değirmenlerdeki vals profillerini kontrol edebilen cihazdır. Bu cihaz, optimum bakım planını planlamak için haddeleme profilini teorik olanla ve tesis operatörleriyle karşılaştırmamızı sağlar. rollCare herhangi bir ayar gerektirmez.

 

Kaynak:https://millingandgrain-tr.com/