Paylaş:
19 Mayıs 2024
Paylaş:

Sevgili Dostlar,

 

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, gençliğe ve spora olan inancın en güçlü şekilde ifade edildiği önemli bir gündür. 19 Mayıs, Atatürk'ün önderliğindeki gençlik hareketinin başlangıcı ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin sembolüdür. Bu kutlu gün, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Türk gençliğine ve milletine umut ve güven aşıladığı günün yıldönümüdür.

 

19 Mayıs, bizlere bağımsızlık sevdasıyla dolu gençlerin cesaretini ve kararlılığını hatırlatır. Bu cesur gençler, vatan sevgisiyle donanmış birer kahraman olarak tarihe adlarını altın harflerle yazdırmışlardır. Onların azmi ve inancı, bugün bizlere ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Gençler, ülkemizin geleceği ve teminatıdır. Onların eğitimi, gelişimi ve donanımı, milletimizin refahı ve ilerlemesi için hayati öneme sahiptir.

 

Bugün, bu kutlu bayram vesilesiyle, Türkiye'nin aydınlık geleceğine olan inancımızı ve gençlerimize duyduğumuz güveni bir kez daha ifade etmek istiyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, sporu ve bilgiyi bir arada yükseltip, ülkemizi daha ileriye taşıyacaklarına olan inancımız tamdır. Bu özel günde tüm gençlerimize en içten selamlarımı iletiyorum.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, Türkiye'nin aydınlık geleceğine olan inancımızı bir kez daha yineliyorum.

 

 

Saygılarımla,

 

Zeki Demirtaşoğlu