Paylaş:
24 Nisan 2024
Paylaş:

1999 yılında Zeki Demirtaşoğlu tarafından kurulan ve Bastak Grup Şirketlerinin ilki olan Bastak Instruments, çeyrek asırlık serüveninde asırlık hayallerini hayata geçirirken faaliyet gösterdiği gıda, un, tahıl, tohum, yağlı tohum, baklagiller ve yem kalite kontrol cihazları, Türkiye'nin ve Dünya’nın ilk patent ve faydalı modele sahip robotik numune alma sistemleri, 35 farklı un katkı maddesi alanında değerlerinden aldığı güç ile gıdaya lezzet katıyor, yaşama enerji veriyor, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için uzman ve uluslararası kadrosu ile geleceği tasarlıyor.

 

Birkaç gün önce, lisans ve yüksek lisans eğitimi sırasında yer aldığı Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nde, firmasının faaliyet konusu olan ve dünyanın geleceği için çok önemsediği  Gıda Güvenliği ve Kalitesi konularında 80 gıda mühendisliği öğrencisine ders anlattığını belirten Demirtaşoğlu, gelecek nesilleri inşa edecek mühendislerimiz ile bir araya gelmenin kendisi için son derece değerli olduğunu belirtti.

 

Demirtaşoğlu, Dünya’ya ve ülkemize kazandırdıkları bilime ve akademiye öncülük eden, Türkiye’de ilk ve tek ICC Standart 189 ve ICC Standart 192 standartları, 4 analiz metodu ve ICC kitapçığında 9 cihazı ile lider konumda yer alırken ülkemizi uluslararası arenada temsil etmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek,  Bastak Akademi eğitim faaliyetleri çerçevesinde, sektör liderleri ve akademisyenlerin bir araya gelerek bilgi paylaşımı ve tecrübe aktarımı sağladığı etkinlikler düzenlediklerini belirtti.  Sektördeki mevcut ve gelecekteki uzmanlar ile bir araya gelerek sektördeki liderliklerini her daim beslemeye çalıştıklarını ifade etti.

 

Bastak Akademi çerçevesinde, Üniversite - Sanayii işbirlikleri kapsamında düzenledikleri sempozyumlar, konferanslar ve teknik geziler, çevrimiçi ve yüz yüze eğitimler ile akademik çalışmaları bir araya getirerek zengin bir öğrenme deneyimi sunmaya çalıştıklarını ekleyen Zeki Demirtaşoğlu, sürekli öğrenme ortamı oluşturarak, eğitimde fırsat eşitliğine önem verdiklerini ve bilim ile inovasyona odaklandıklarını belirtti. Staj/Aday Mühendis programları ile sevgili öğrencilerin iletişim kurma fırsatı yakalamalarına ve geleceğe hazırlanmalarına olanak sağlamaya çalıştıklarını ekledi. Demirtaşoğlu, Bu etkinliklerin, sektördeki kalitenin ve güvenin artırılmasına yönelik çabalarımıza önemli bir katkı sağladığına inandığını dile getirdi.

 

Zeki Demirtaşoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: "Bastak Instruments kapsamında Bastak Akademi çatısı altında, geleceği tasarlayacak ve inşa edecek mühendislerle bir aradayız. Sizlerin yanındayız! Geleceğin gıda sektörünü şekillendirecek genç beyinlerin, yeniliklere ve çözümlere olan tutkusunu destekliyoruz. Sizlerle birlikte, gıda kalitesi ve güvenliği alanında çığır açacak projelere imza atmayı hedefliyoruz. Geleceğin dünyasını birlikte şekillendirirken, bilim ve teknolojiye olan inancımızla güçleniyoruz. İlerlemeye devam edelim, çünkü gelecek bizimle inşa ediliyor!"