Paylaş:
02 Kasım 2023
Paylaş:

Gıda işleme teknolojilerinde küresel liderlerden biri olan Alapala, 2022 yılı Ar-Ge harcamalarına göre en büyük 250 Şirket listesinde yer aldı.

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen ve 2022 yılı verilerine göre hazırlanan Türkiye'nin Ar-Ge 250 araştırmasının sonuçları açıklandı. Gıda proses teknolojileri alanında dünya liderleri arasında yer alan Alapala, Turkishtime dergisi tarafından gerçekleştirilen araştırmada 2022 yılı Ar-Ge harcamalarına göre en büyük 250 şirket listesinde yer aldı. Öz kaynaklarıyla gerçekleştirdiği Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleriyle dikkat çeken Alapala, en büyük şirketler arasına girerek yenilikçi çözümler üretme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Alapala CEO'su Görkem Alapala, "Turkishtime Ar-Ge 250 listesinde yer almak, bu alandaki çabalarımızın ne kadar değerli olduğunun bir göstergesidir. Alapala'nın 70 yıllık bilgi birikimi ve inovasyona olan tutkumuzla başarı çıtamızı her geçen yıl daha da yükseltmek için çalışıyoruz. Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla tüm dünyada sektöre değer katmaya devam edeceğiz."


Türkiye' de bir ilke imza atan akademi ve inovasyon merkezi

Alapala, Ar-Ge yatırımlarıyla desteklediği yenilikçi yaklaşım ve çözümleriyle dünya çapında 1000'den fazla referans projede operasyonel verimliliği optimize ederek gıda işleme sektörüne kattığı değeri artırmaktadır. Türkiye'de türünün ilk örneği olan ve 2023 yılında kurulan Alapala Akademi ve İnovasyon Merkezi, Uluslararası Operasyonel Değirmenciler Birliği (IAOM) ortaklığıyla dünyanın dört bir yanındaki değirmencilik profesyonellerine eğitim vererek sektöre öncülük etmektedir.