Paylaş:
03 Mayıs 2023
Paylaş:

Polimer Bileşenli Taşıyıcı Gövde® tasarımı sayesinde daha yüksek operasyonel güvenilirlik ve dayanıklılık sunan Multimilla Vals Makinesi, ABD'nin Minnesota eyaletinde düzenlenen IAOM (Uluslararası Operasyonel Değirmenciler Birliği) etkinliğinde Product Showcase 2023 inovasyon ödülüne layık görüldü.

 

Her yıl düzenlenen IAOM ABD Fuar ve Konferansı'nın 127. versiyonu 17-21 Nisan 2023 tarihlerinde Hyatt Regency Minneapolis Hotel'de, tüm Kuzey ve Güney Amerikalı değirmencilik profesyonelleri için üç günlük bir tanışma, eğitim ve networking toplantısı olarak düzenlendi. Ayrıca bu kongre, değirmencilik ekipman üreticileri için de her yıl yeniliklerini tanıtma fırsatı sunmaktadır.

 

İmaş ekibi bu yıl yeni Polimer Bileşenli Taşıyıcı Gövde® tasarımı ile, Multimilla Vals Makinesi'nin IAOM ABD tarafından Product Showcase 2023 inovasyon ödülüne layık görüldüğünü duyurmaktan heyecan duyuyor.

 

Kongrede Multimilla Vals Makinesi'nin sunumu İmaş standında Diwakar Modakam - İmas Kuzey Amerika Genel Müdürü tarafından yapıldı. Modakam jüri seçiminin ardından da İmaş ekibi adına ödülü alan kişi oldu.

 

Polimer Bileşenli Taşıyıcı Gövde®

 

İmaş Ar-Ge ve Mühendislik ekibi değirmencilik sektöründe bir ilk olarak, vals makineleri için polimerik kompozitlerin kullanımı ile kaynaklı çelik veya pik döküme alternatif bir taşıyıcı şase konstrüksiyonu geliştirdi.

 

Vals makinelerinin taşıyıcı gövde (şase) üretiminde patentli polimerik kompozit kullanımının en büyük avantajı, üstün bir titreşim direncine sahip olması sebebiyle makinenin daha güvenilir bir şekilde çalışmasına ve dayanıklılığına önemli oranda katkıda bulunmasıdır.

 

eni Polimer Bileşenli Taşıyıcı Gövde® döküm çelikten 10 kat, kaynaklı çelik şasiden ise 20 kat daha iyi titreşim sönümleme yeteneğine sahiptir. İlave olarak daha düşük termal iletkenlik, yüksek sertlik ve korozyon direnci, yanı sıra daha iyi üretim esnekliği, üretim süresi ve maliyetlerinde azalma, daha düşük karbon ayak izi vb. avantajları da sunmaktadır.