Paylaş:
08 Mayıs 2019
Paylaş:

Genel Başkanımız Zeki Demirtaşoğlu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kabil Ofisini ziyaret etti. Yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Genel Başkanımız, TİKA’nın Afganistan’daki savaşın yaralarını sarma konusundan en etkili kuruluşlardan biri olduğunu ifade etti.

 

Başkanımız Demirtaşoğlu, “TİKA’nın Afganistan’daki faaliyetleri takdire şayandır. Birkaç gün önce merhamet ve bereket ayı olan Ramazan ayına girdik. Böyle mübarek bir ayda TİKA’nın dünyanın her yanındaki faaliyetleri aslında Türk milletinin merhametli yanını da ortaya koyuyor. Ülkemizin insani yardım konusunda dünyadaki en cömert ülke olmasında TİKA’nın faaliyetlerinin yadsınamaz bir önemi vardır. DESMÜD olarak faaliyetlerinizden ötürü sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Afganistan’da DESMÜD üyelerinin de önemli faaliyetler içerisinde olduğunu ifade eden Demirtaşoğlu “Afganistan’daki değirmenleri de Türkler olarak döndürmeye çalışıyoruz, bölgede Türk iş insanlarının önemli faaliyetleri var” sözlerini ekledi.

 

TİKA’yı ziyaret eden Demirtaşoğlu, ayrıca DESMÜD’ün Türk mallarını dünyaya ihraç ederek ülkemizi 135 ülkede temsil eden şirketleri tek çatı altında toplamasının yanı sıra ülkemizde önümüzdeki süreçte sosyal sorumluluk projelerine başlayacağını da belirtti. “Biz Ramazanda pidemizi ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle paylaşacağız. Ardından on bir ay boyunca da ekmeğimizi yine onlarla bölüşmeye hazırız. Sosyal sorumluluk alanında çalışmalarımızı yürütmek için bir komite oluşturduk. İnşallah bu komitemizin faaliyetleriyle gelecekte DESMÜD sadece ticari işleriyle değil hayır işleriyle de anılan bir sivil toplum kuruluşu olacak” diye konuştu.